Historia Maxa

Historia Maxa
Kilka lat temu w Polsce media obiegła głośna sprawa małego Maxa. Tak naprawdę zapoczątkowała ona dyskusję o medycznym zastosowaniu konopi w Polsce. Niestety na skutek braku regulacji prawnej w 2015 roku terapia chłopca i wielu innych chorych dzieci
została wstrzymana, a jego stan zdrowia bardzo się pogorszył. Jego mama i rodzice innych chorych dzieci walczyli o legalizację medycznych konopi, bo wiedzieli, że jakość życia, a nawet życie ich dzieci w ogóle zależy od tej terapii.

Ale wróćmy do początków.. Max to chłopiec, który urodził się 10 lat temu i zmagał się z lekooporną padaczką. W 2014 roku wylądował na oddziale intensywnej terapii. Jego mama praktycznie uratowała mu życie stosując medyczną marihuanę. Siedząc przy szpitalnym
łóżku umierającego dziecka szukała w internecie wszelkich
możliwych sposobów na uratowanie syna. Łapała się już każdej deski ratunku. I tak natrafiła na informacje o leczeniu padaczki medyczną marihuaną. W tajemnicy przed lekarzami sprowadziła z zagranicy olej CBD i zaczęła podawać go synkowi. W ciągu dwóch tygodni stan chłopca bardzo się poprawił. Możliwe było wybudzenie go ze śpiączki farmakologicznej, w której znalazł się z powodu nieustających napadów epilepsji. Kiedy chłopiec wrócił do domu, rodzice samodzielnie testowali różne metody podania oraz dawkowania produktów z konopi. To, co się wydarzyło, to niemalże cud. Ich syn jest dziś wesołym, uśmiechniętym dzieckiem, a liczba napadów padaczkowych z kilkuset dziennie zmniejszyła się do kilku w miesiącu.
W USA i w Izraelu marihuana jest legalnie produkowanym i kontrolowanym przez państwo środkiem. Światowa Organizacja Zdrowia oficjalnie wskazuje blisko dziesięć możliwych zastosowań tej rośliny w terapii. Wiemy też, że pomagała Maxowi i innym młodym pacjentom w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Nieoficjalnie wiadomo, że zastosowanie medycznych konopi jest znacznie szersze, a efekty terapii są tak spektakularne, że aż nie do uwierzenia.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl