Gwiazda NFL Kyle Turley entuzjastą konopi

Gwiazda NFL Kyle Turley entuzjastą konopi

Kyle Turley zaczynał dzień od leków przeciwbólowych i relaksujących mięśnie, ponadto wspomagał się lekami nasennymi i przeciwzapalnymi. Cierpiał z powodu 100 kontuzji. Dodatkowo pojawiły się u niego pierwsze symptomy Alzheimera i choroby degeneracyjnej mózgu powstałej pod wpływem encefalopatii.

Przez wiele lat Turley cierpiał z powodu zawrotów głowy, depresji i migren po trwającej 8 lat karierze w zespołach Nowego Orleanu, St. Louis i Kansas City. Kilkakrotnie chciał popełnić samobójstwo, w 2009 roku żona powstrzymała go przed skokiem z okna ich domu. Turley za myśli samobójcze obwinia leki psychotropowe. Również opioidy, które przyjmował przeciwbólowo spowodowały jego zdaniem pogorszenie stanu zdrowia.

Kilka lat temu, ten rosły mężczyzna wypróbował medyczną marihuanę. Od tego czasu zaczął promować stosowanie konopi w leczeniu kontuzji futbolowych i tłumaczy graczom, że to właśnie jest drogą do lepszego zdrowia. „Kiedy orientujesz się, że chcesz ze sobą skończyć, musisz podjąć decyzję, w którą stronę chcesz pójść. Gdybym niczego nie zmienił, już dawno wpakowałbym sobie kulkę w łeb” twierdzi mieszkający w Riverside Turley.  Sportowca czeka operacja wymiany stawu kolanowego, biodrowego oraz operacja kręgosłupa. Mówi że w każdym stawie ma kość, i że jest to tak samo okropne, jak brzmi. Turner, który sam zaczął produkować suplementy konopne, na wiele dolegliwości przyjmuje olej CBD. Stosuje też psychoaktywny kannabinoid THC (w Polsce nielegalny) na problemy psychiczne. Twierdzi, że oba te związki działają na niego lepiej niż jakikolwiek lek, który przyjmował wcześniej. „Radzi sobie z moim bólem, radzi sobie z moim stresem i z moją encefalopatią”.

Turley pracuje obecnie jako asystent trenera na swojej macierzystej uczelni w Moreno Vally. Przyjmuje olej konopny, podobnie jak jego żona która się leczy olejem konopnym z raka skóry.

Turler, była gwiazda San Diego State, zaangażował się w proces przeciwko lidze NFL, którego efektem była ugoda, kosztująca ligę miliard dolarów. Był też powodem w procesie dotyczącym nadużywania leków przeciwbólowych. Ponad 1800 byłych graczy twierdziło, że lekarze i trenerzy podawali im ogromne ilości uzależniających leków przeciwbólowych aby utrzymać ich na boisku, kładąc na szali ich długoterminowe zdrowie. Turley twierdzi, że borykał się z depresją przez 20 lat, ponieważ był uzależniony od opioidów. Dziś mógłby znowu grać z football, pod warunkiem, że mógłby używać konopi. Twierdzi, że nie miałby tych wszystkich problemów ze zdrowiem. Sam nie brałby leków, ale wspomina, że podawano mu tabletki mówiąc, że dzięki nim będzie czuł się lepiej.

Na podstawie arykułu Elliotta Almonda z Mercury News

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl